Brezilya / Primavera 250g

165,00

Akide Şekeri, Şeftali, Kiraz tat profillerinde eşsiz bir kahve, ayrıca “Cup of Excellence 2018” in I. ödülünin bu kahveye ait olduğunu da söylemeden geçmemek lazım.

  • Temizle
- +
Açıklama

Künye

  • Ülke: Brezilya
  • Bölge: Chapanda de Minas
  • Yükseklik: 1.000 Metre
  • Çeşit: Kırmızı Catuai
  • Metod: Naturel
  • Çiftçi: Ricardo Tavares
  • Roastery: Coffee Department Co.

Hakkında

Bir ilkbahar akşamındaymış gibi hissettiren, beklenmedik anda sevindiren, aklınıza geldiğinde heyecanlandıran bir kahve bu. İlk kokladığımız anda bizi etkileyen Fazenda Primavera’yı size sunmaktan büyük keyif duyuyoruz.

Brezilya’nın güney doğu kıyısındaki Chapada de Minas bölgesinde, deniz seviyesinden 1.000 metre yükseklikte, Cerrado bölgesi ile Atlantik ormanlarının arasında, bio çeşitliliğin ve yağışın bol ve yıl boyu sıcaklığın ortalama 22 santigrat derece olduğu bir bölgede bulunuyor Fazenda Primavera. Bu kahveyi tercih etmemizin sebeplerinde başta leziz tat profili geliyor ancak bu tarla aynı zamanda 4C sertifikasına sahip doğa dostu bir işletme. Fazenda Primavera’da kahveleri işlemede kullanılan suyun beslediği bir elektrik üretim tesisi, üretim esnasında ortaya çıkan yan mamullerin gübre olarak tekrar kullanılması, çalışanlara hak ettikleri gelirin sağlanması ve çevre tarlalara iyi üretim teknikleri hakkında bilgilendirme yapma gibi uygulamaları var. Dikey olarak entegre edilmiş bu tarla bizden aldığı geri bildirimlerle her sene en iyi kahveyi üretmeye çalışıyor, sonuç olarak 2018 yılında da Cup of Excellence yarışmasında 1. olan bir kahve üretti.

Hem espresso’da hem filtre kahvede çok lezzetli sonuçlar veren bu kahve baştan sona akide şekeri tatlılığında ve soğudukça bize şeftali, kiraz gibi meyvelerin tatlarını sunmaya başlıyor. Çok farklı bir Brezilya kahvesi deneyimi yaşayacağınız garanti!

Kargo ve Gönderi Detayları

Ücretsiz Kargo için tek seferde yapacağınız ₺500.00 TRY ve üzeri alışverişlerde geçerli olacaktır.
Kargo Detaylarını İnceleyin

Stok kodu: CD-02 Kategoriler: , , Etiketler: , , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yalnızca bu ürünü satın almış olan giriş yapmış kullanıcılar yorumbırakabilir.