Ruanda / Shanga 250g

85,00

Başından beri karamel ve çikolata tatlılığında, süt ile buluştuğunda ise sütlü çikolata tadında olan La Majada kremamsı gövdesi ve tatlılığı ile sizi oldukça mutlu edecek.

  • Temizle
- +
Açıklama

Künye

  • Ülke: Ruanda
  • Bölge: Huye
  • Yükseklik: 1.800 Metre
  • Çeşit: Bourbon
  • Metod: Natural
  • Çiftçi: Abdul Rudahunga

Hakkında

Afrika’nın neredeyse ortasında yer alan Ruanda; yüksek rakım, düzenli yağış, volkanik toprak ve bol miktarda Boubon varyetesi kahve ağacı populasyonu gibi kahve üretimi için gerekli tüm olanaklara sahip bir ülkedir.

Kahve, Ruanda’ya 1900’lü yılların başında tanıtıldı, ancak 1930’larda Belçika Kolonistleriyle birlikte üretim arttı. 1994 Ruanda soykırımına kadar üretim kalitesi düşüktü. Ancak bundan sonra kahve Ruanda halkı tarafından daha parlak bir gelecek için bir umut olarak kabul edildi ve kalite artmaya başladı.

Geçtiğimiz yıl Cup of Excellence kazan bir tarlanın ürünü olan ilk Rwanda kahvemizi sunmuştuk. Bu sene de aynı tarladan Shanga ile karşınızdayız. Simbi, Abdul Rudahunga tarafından günlük rutininde kendi kahvesini yetiştiren ve tüketen büyükannesinden ilham alarak kurulan bir yıkama istasyonudur. Kahve hasat zamanında istasyondaki çalışan sayısı çoğu kadın olarak 85 kişiye kadar çıkmaktadır.

Shanga, naturel işleme metodu sayesinde öğütüldüğü andan itibaren meyvemsi aromalar yaymaya başlıyor. Çilek gibi kırmızı meyvelerin aroması kompleks bir asidite ile birleşince damakta katmanlı bir hissiyat yaratıyor. Shanga çilek ve ayva gibi meyvelere benzer bir tat profiline ve şarapsı bir hissiyata sahip damakta uzun süre kalıcılığa sahip bir kahve. Afiyet olsun!

Kargo ve Gönderi Detayları

Ücretsiz Kargo için tek seferde yapacağınız ₺250.00 TRY ve üzeri alışverişlerde geçerli olacaktır.
Kargo Detaylarını İnceleyin

Stok kodu: CD-09 Kategoriler: , Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yalnızca bu ürünü satın almış olan giriş yapmış kullanıcılar yorumbırakabilir.