Honduras / Finca 250g

70,00

  • Temizle
- +
Açıklama

Künye

  • Ülke: Honduras
  • Bölge: San Martin / Soritor
  • Yükseklik: 1.280 Metre
  • Çeşit: Catuai, Typica
  • Metod: Tam Yıkanmış
  • Çiftçi: Walter Guiterrez Fernandez
  • Roastery: Coffee Department Co.

Hakkında

Peru, ekolojik çeşitliliğinin zenginliği dolayısı ile keşfetmekten en çok heyecan duyduğumuz ülkelerden biri; And Dağları’ndan yüksek platolara, Amazon yağmur ormanlarından Pasifik Okyanus’una uzanan adeta doğal bir cennet. Böylesine bereketli topraklarda yetişen en değerli bitkilerden biri de kahve.

Bu kahvenin üreticisi Walter Guiterrez Fernandez, genç ve tutkulu bir üretici. 2012 yılında çimenlik bir alanda çiftliğini kurduğunda çevresindeki insanlar ona bu alanda kesinlikle kahve yetiştiremeyeceğini söylemiş, bu da Walter ve ailesini kahve tarımı konusunda çok heveslendirmiş. Walter kaliteden hiç ödün vermeyen, organik tarıma önem veren, sadece kendi ürettiği organik gübreyi kullanarak doğaya saygı duyan bir üretici. Kereste ağaçlarının gölgesi altındaki 3 hektarlık tarlasında toprağın hep nemli olmasını sağlayarak üretim yapan Walter, sadece olgunlaşmış kahve meyvelerini el ile topladıktan sonra çekirdeklerini 72 saat fermante edip, yıkayıp, kontrollü bir şekilde kurutmaktadır. Fernandez ailesi kahveye ve doğaya duydukları aşkla Peru’nun en kaliteli organik kahvelerinden üretmektedir.

El Remanzo hem kokuda hem de damakta badem ezmesi şekeri hissiyatı yaratıp yüksek gövdesi ve tatlılığı sayesinde keyifli bir deneyim sunuyor. Bu kahvenin asiditesi ise portakal ve kiraz gibi meyvelerin sitrik ve malik asiditesini anımsatıyor ve fincanınıza canlılık katıp çok katmanlı ve dengeli bir tat profili sunuyor. Afiyet olsun!

Kargo ve Gönderi Detayları

Ücretsiz Kargo için tek seferde yapacağınız ₺250.00 TRY ve üzeri alışverişlerde geçerli olacaktır.
Kargo Detaylarını İnceleyin

Kargo ve Gönderim Sayfasını İnceleyin

Stok kodu: CD-03 Kategoriler: , Etiketler: , , , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yalnızca bu ürünü satın almış olan giriş yapmış kullanıcılar yorumbırakabilir.