Brazil – Diamantina 250g

110,00

Tuzlu Karamel, Malta Eriği, Malt

Sadece 2 adet kaldı

- +
Açıklama

Ülke: Brezilya,
Bölge: Cerrado
İrtifa: 800 – 1.100 Metre
Sınıf: Fine Cup Superior
Tür: Catuai, Mundo Novo
Fermantasyon: Gün Kurusu
Üretici ve Tedarikçi: Atlantica Coffee
Hasat Yılı: 2020

Dünya’nın en büyük kahve üreticisi olmak kolay değil; kahve üretim miktarının yüksek hacimli olmasının yanında üretilen kahvenin kalitesinin de üst düzey olması sayesinde bu onur gururla Brezilya’nın. 

Bu kahvenin yetiştiği yer olan Cerrado bölgesi ise Brezilya’nın en iyi kahvelerinin çıktığı bölgelerden birisi. Ülkenin güney doğusunda, deniz seviyesinden ortalama 1.000 metre yükseklikte, Atlantik okyanusuna kıyısı olan ve kahve tarımına oldukça elverişli düz arazide 45.000 üretici kahve tarımı yapmakta.   

Olgunlaşmış kahve meyveleri çok dikkatli takip edilerek toplanıp avlularda güneş altında kurutularak işleniyor. Ardından çekirdek üzerinde kuruyan meyve tabakası ayıklanıp kavurmaya hazır hale geliyor. 

Gün kurusu fermantasyon tekniği sayesinde tatlılığı ile ön plana çıkan bu kahve, oldukça temiz. Fincanınızda tuzlu karamel hissiyatında bir tatlılık, malta eriği gibi hafif bir asidite ve damakta uzun süre kalan malt tatları ile günün her saatinde içebileceğiniz, leziz bir kahve bu; keyifle tüketiniz!

Kategoriler: , ,
Yorumlar